Evropané ve velkém obnovují vozový park. Proti loňskému květnu si v letošním pátém měsíci pořídili téměř o šestnáct procent více nových osobních aut než v loňském roce, tedy více než 1,3 milionu vozů v třiceti sledovaných zemích. Stále však jde o nižší počet než v nejlepších letech 2006 až 2008.

Evropský trh s novými auty už nepřetržitě stoupá téměř tři roky. Květen byl 33. růstovým měsícem v řadě. Meziroční nárůst jsme evidovali u 28 ze 30 sledovaných zemí, a to včetně největších trhů Německa (+12 %), Velké Británie (+2,5 %), Itálie (+27 %), Francie (+22 %) a Španělska (+21 %). Pátého nejvyššího růstu ze všech třiceti zemí dosáhlo Česko (+34 %). Informace o podrobných výsledcích českého trhu najdete zde.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.