Evropské zájemce o nová auta zatím aféra týkající se dieselových motorů Volkswagen neodradila od koupi vozů koncernových značek. Všechny meziročně prodaly na trzích EU a EFTA (Švýcarsko, Norsko a Island) více osobních automobilů než loni. Porsche, Audi a Škoda navíc rostly rychleji než celý trh.

V září se v Evropě prodalo 1,39 milionu aut, což je o 9,8 procenta více než před rokem. Za leden až září stouply prodeje o 8,8 procenta na téměř 10,78 milionu vozů. Podle evropských statistik rostou meziročně registrace nových osobních automobilů v Evropě už 25. měsíc v řadě, čísla už se dostala téměř na úroveň předkrizových let 2005 až 2007. V plusu se ocitla drtivá většina trhů včetně českého.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.