Nápad postavit si vlastní auto jsem nosil v hlavě asi od deseti let, kdy jsem si sestrojil svoji první motokáru. Byla bez motoru, jezdilo se na ní jen z kopce, ale obstojně zatáčela, a dokonce měla i brzdy. Konstruktérský talent se ve mně nezapřel a otec mě nadšeně podporoval.

O bezmála pětatřicet let později, když už jsem si mohl dovolit ubrat tempo a svěřit svoji firmu do rukou někoho, kdo tomu rozumí lépe než já, se mi ta myšlenka zase vrátila. Začala mi vrtat hlavou jednoho dne na okruhu v Brně, kde jsem byl s klubem sportovních aut a skoro všechna ta naše Porsche, Ferrari, BMW a Audi tam dostala na frak od podivné poloformule značky Caterham. Pamatoval jsem si, že s takovým autem jezdil v jednom svém filmu Belmondo, a znal jsem i českou firmu Kaipan, kde vyrábějí něco podobného.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.