Pininfarina

- Společnost, která se tradičně věnuje designu automobilů.
- Vznikla v roce 1930.
- Loni zaměstnávala 779 lidí.
- Její tržby za rok 2013 činily 79,8 milionu eur.
- Je poslední z italských velkých nezávislých karosáren.
- Svůj záběr rozšířila o architekturu a design spotřebního zboží.

Farina znamená italsky mouka. To asi není nejlepší příjmení pro velkého umělce a podnikatele, ale změnit si jméno nebylo v Itálii snadné. V případě Battisty Fariny to v roce 1961 povolil zvláštním dekretem prezident republiky. Od té doby se nejslavnější italský designér jmenoval Pininfarina. Stejně jako jeho firma, která navrhovala elegantní karoserie pro přední světové automobilky.

Giovanni Battista Farina se narodil roku 1893 v obci Cortanze na severozápadě Itálie. Byl desátým z jedenácti potomků obchodníka s vínem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.