Ferrari přišlo v Německu o jméno Testarossa

Italský výrobce přišel při soudním sporu o ochrannou známku na jméno Testarossa. To bylo označení jednoho z modelů, který automobilka vyráběla do poloviny 90. let. Soud přiřkl známku německému výrobci hraček Autec. Firma plánuje výrobu elektrických holicích strojků a kol, ve kterých by toto jméno chtěla použít. Ferrari se bránilo s tím, že je na model, který naposledy sjel z výrobní linky v roce 1996, navázán prodej dalších předmětů a servis. Soud ale tuto námitku neuznal s tím, že od výroby už uplynulo hodně času a Ferrari jako takové je dostatečně silnou značkou.

Desetitisíce lidí zrušily objednávku třetí Tesly

Více než 60 tisíc lidí zrušilo svou objednávku elektromobilu Tesla Model 3, který patřil mezi nejočekávanější auta letošního roku. Ačkoliv se vůz v sériové podobě předvedl teprve před nedávnem, lidé auto masivně objednávali už po oznámení plánů automobilky na jeho výrobu. Během několika dnů si auto za poplatek tisíc dolarů zarezervovalo na čtvrt milionu lidí. Teď někteří odcházejí kvůli tomu, že se jim nechce čekat. Aktuální doba dodání se pohybuje okolo 18 měsíců. Tesle by ale odchod tolika klientů problémy dělat neměl. Aktuálně registruje 455 tisíc rezervací. Tesla Model 3 začíná na ceně v přepočtu 777 tisíc korun bez daně. V Česku se zatím neprodává.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?