Vozy Volkswagen Passat vyrobené v letech 2014 a 2015 by mohly mít špatně připojený konektor. Ten by mohl vést až k tomu, že začne vynechávat motor. Informoval o tom německý úřad pro motorová vozidla KBA. U Škody Superb se problém týká vozů vyrobených mezi březnem a říjnem loňského roku.

Všechna auta proto musí na kontrolu do servisu. Problém se podle Volkswagenu týká 177 tisíc aut, z čehož 25 tisíc jsou superby. Svolávací akci potvrdil také mluvčí automobilky Volkswagen. Vynechání motoru by podle něj v některých případech mohlo vést i ke zhasnutí světel. Koncern ale nemá informace o tom, že by v této souvislosti došlo k jakékoliv nehodě.

Volkswagen prodal po celém světě předloni zhruba 750 tisíc vozů Passat. V České republice se superbů loni prodalo skoro šest tisíc. Největší evropská automobilka se v poslední době také potýká s následky největšího skandálu ve své historii poté, co loni v září přiznala, že zhruba do 11 milionů naftových aut po celém světě instalovala software umožňující manipulovat s testy emisí.

Související