Autem roku se stala Škoda Fabia. Na druhém místě skončil Volkswagen Passat, na třetím Mercedes-Benz třídy C, na čtvrtém Mazda 3 a na pátém Ford Mondeo.

Anketu vyhlašuje Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu.

Auto roku vybírá odborná porota složená z motoristických novinářů, o vedlejších kategoriích rozhoduje i laická veřejnost. Loni získala titul Mazda 6 před Škodou Octavií.

Škoda Fabia vyhrála dříve v lednu také prestižní britskou cenu What Car? Car of the Year 2015, tedy obdobu české ankety Auto roku.

Své vítězství přitom zopakovala po 15 letech. Poprvé totiž titul obdržela v roce 2000, když porotu zaujala ve své první generaci. Nyní jde o generaci třetí.

V pražském Top Hotelu Praha byli oceněni také vítězové dílčích kategorií - mezi terénními a velkoprostorovými vozy dominovalo BMW X4, v kategorii nižší střední třída Mazda 3, městským vozem roku je Fabia, vítězství ve střední a vyšší střední třídě bere Ford Mondeo a v kategorii sportovních vozů vyhrálo BMW i8.

Od roku 2012 je v Česku opět pouze jedna soutěž o Auto roku. Skončilo tak čtyřleté období, kdy vedle sebe fungovala odborná anketa Klubu motoristických novinářů (KMN) a soutěž pořádaná Svazem dovozců aut a Sdružením automobilového průmyslu. Anketa se koná podle mezinárodních pravidel Car of The Year, kterými se dosud řídil KMN.