Se systémem na sledování firemních aut už má zkušenost řada podniků. Nejprve se rozšířil hlavně tam, kde byli správci nuceni kontrolovat pohyb rozsáhlého vozového parku. V dnešní době se ale GPS monitoringem vybavují i střední a menší společnosti, jež provozují flotilu třeba jen s několika desítkami aut.

Firemní automobily

Více o tématu správy firemních flotil a postavení zaměstnanců ve vztahu ke služebním vozidlům čtěte v příloze Firemní automobily, která vychází v Hospodářských novinách v úterý 22. září.

Z obsahu:

V dopravě je každá hodina drahá

U počítače se bezpečné jízdě nenaučíte

Na co si dát pozor při služebních cestách

Skútr ve firmě může ušetřit peníze i čas

Služební vozidlo - výhoda, ale i riziko

"Pro GPS sledování jsme se rozhodli z několika důvodů. Potřebovali jsme nepřetržitý dohled nad vozidly bez nutnosti kontaktu řidiče, což byl požadavek ze strany našich stálých zákazníků. A šlo nám také o zabezpečení vozidel, nákladu, sledování přepravních teplot zboží, sledování spotřeby a zabránění krádeži pohonných hmot," vypočítává důvody pro pořízení GPS monitoringu jednatel přepravní společnosti Frost Logistics Robert Svědík.

Jeho firma má ve správě 30 tahačů s návěsem, desítku menších rozvozových vozidel a okolo 15 dodávek a osobních aut. I proto byla investice do pořízení systému poměrně vysoká.

"V současné době využíváme už čtvrtý systém, první jsme měli před více než deseti lety. Nákup stávajícího sledovacího systému výrazně podpořil jeden z mobilních operátorů. Využíváme jej teprve od loňského května a počítáme s návratností v rozmezí tří až pěti let," dodává Svědík v rozhovoru pro úterní přílohu HN o firemních autech.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru