Indie je pravděpodobně jedinou zemí na světě, kde se většina majitelů ve Škodách nechává vozit vlastním řidičem. Řídit ho sám by prý na okolí působilo nepatřičně. Najatý řidič navíc auto ani sám nemyje, k tomu si vždy povolá osobu, která přijede a vůz ručně očistí. "Škoda je tu vnímaná jako prémiová značka a Octavia je druhé nejluxusnější auto po Mercedesech. Jediné, kdy se řízení majitelem bere jako ospravedlnitelné, je, když má Octavii RS, protože si chce řízení užít," říká Jan Řepa, který vede oddělení produktového marketingu pro indický trh ve Škodě Auto.

Přestěhoval se do Bombaje s celou rodinou před více než dvěma lety a minimálně další dva roky zde chce ještě zůstat. "V Indii je nepsaným pravidlem, že když se posunete na vyšší stupeň sociálního žebříčku, máte umožnit chudším lidem si vydělat, a tím de facto pozvednout ekonomiku. I proto se tu na nás dívají podezřívavě, proč nemáme doma uklízečku nebo kuchařku, často se nás na to okolí ptá. Má žena se ale o domácnost stará ráda, říká, že je na to zvyklá z Česka a nechce to změnit," dodává Jan Řepa.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.