Sítě dobíjecích stanic jsou pro řidiče elektromobilů nepřehledné. Někteří provozovatelé přijímají platbu kartou, jiní vyžadují aplikaci v mobilním telefonu nebo speciální čip. To by se ale mělo brzy změnit. Firmy teď hledají cestu, jak sítě dobíjecích stanic co nejjednodušším způsobem propojit. 

Zatím nejdál je německá společnost Hubject, která vytvořila produkt eRoaming. Ten má za cíl propojit co nejvíce sítí dobíjecích stanic do jedné. Společnost už uzavřela smlouvu s 600 partnery po celém světě. Její síť zahrnuje 200 tisíc dobíjecích stanic ve 28 zemích. V Česku je do sítě zapojena firma PRE.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.