Až doposud bylo možné pořídit si automobil Tesla pouze u prodejců v sousedních zemích, tedy v Německu nebo v Rakousku, anebo si ho nechat dovézt od šedých dovozců. Od čtvrtka 3. října už mají ale čeští zájemci o automobily této značky možnost si je koupit v oficiální prodejně americké automobilky nazvané Tesla Store, informoval o tom server Aktuálně.cz

Podle serveru hybrid.cz je nová prodejna této značky umístěna v pražských Vysočanech, kde vznikl už v dubnu první oficiální servis. 

S otevřením první prodejny také firma představila český konfigurátor pro výpočet cen. Nejlevnější Model 3 vyjde na 1 199 200 korun. Jedná se o verzi s jedním elektromotorem a pohonem zadních kol. Dojezd by tento vůz měl mít podle webových stránek výrobce lehce přes 400 kilometrů. 

Mimo tohoto základního Modelu 3 nabízí Tesla také verzi Long Range, která má pohon všech čtyř kol a také dva elektromotory slibující dojezd 560 kilometrů, a vyjde na 1 426 200 korun. Nejdražší verzí Modelu 3 je Performance s pohonem všech čtyř kol a dvěma elektromotory a podle webových stránek Tesly vyjde na 1 611 200 korun. 

Startovní krok pro rozjezd střediska udělala Tesla už koncem loňského roku, kdy v Česku zaregistrovala svou firemní pobočku. Následně pak v dubnu otevřela v pražských Vysočanech první servis pro české řidiče svých automobilů, kteří před tím museli dojíždět do německých a rakouských zařízení.

Související

Dříve byla nejbližší prodejna ve Vídni, kde působili dva čeští zástupci, kteří auta po dohodě předváděli vážným zájemcům. Podle zářijového vyjádření zakladatele firmy Elona Muska by se dalších prodejen měly brzy dočkat i zájemci v dalších východoevropských zemích. 

"Doufám, že na začátku příštího roku otevřeme na Slovensku, v Chorvatsku, Srbsku a ve většině východní Evropy," oznámil na Twitteru Musk. Podle něj by plán rozšířit pobočky do východní Evropy potěšil hlavně vynálezce Nikolu Teslu, který pocházel z Balkánu a po němž se značka vozů jmenuje. 

Podle deníku E15 jezdilo v Česku na začátku letošního roku až 700 elektromobilů této značky, na Slovensku jich je registrováno zhruba 200. O vozy nemají zatím Češi tak vysoký zájem jak kvůli vysoké ceně, tak kvůli malému počtu dobíjecích stanic, což zatím nekompenzují ani nižší náklady na provoz elektromobilů.

Související