Úspěšný slovenský designér Jozef Kabaň končí na pozici vedoucího designéra automobilky Rolls-Royce. Britský výrobce luxusních vozů o tom informoval v úterý na svých stránkách. Důvod odchodu ani jméno jeho náhradníka zmíněny nejsou.

"Jozef Kabaň se rozhodl odejít z Rolls-Royce Motor Cars a celé skupiny BMW s okamžitou platností," uvádí se v prohlášení. 

Související

Kabaň do Rolls-Roycu nastoupil na přelomu března a dubna, do té doby navrhoval vozy značky BMW, kam prestižní britská automobilka spadá.

"Ačkoliv byl s námi jen krátkou chvíli, děkujeme mu za jeho přínos. Přejeme mu do budoucna vše nejlepší," dodal ve zprávě šéf automobilky Torsten Müller-Ötvös.

Kabaň se narodil 4. ledna 1973 ve slovenském městě Námestovo. S koncernem Volkswagen, jehož součástí je i mladoboleslavská Škoda, byl svázán od dob studií, kdy získal od automobilky stipendium. Po dostudování působil ve Volkswagenu jako juniorský designér a poté vedl oddělení exteriérového designu u Audi.

Vedení designu ve Škodě převzal v roce 2008. Během svého působení v koncernu se mimo jiné podílel na podobě exteriéru Bugatti Veyron, Audi A6 nebo Volkswagenu Lupo, u Škody stál za designovou studií VisionC, ze které vzhledově vycházela třetí generace řady Superb, Fabia i Octavia. Například u poslední modernizace Octavie se ale přední dělená světla setkala s rozporuplnými reakcemi. Završením jeho práce u Škody byl model segmentu SUV Karoq, který automobilka začala vyrábět v červenci 2017 jako nástupce oblíbeného modelu Yeti.

V únoru 2017 oznámil Kabaň přechod k automobilce BMW, kde byl rovněž vedoucím designového oddělení.

Související