Aliance Renault–Nissan v březnu oslavila 20 let svého trvání, objemem prodejů se řadí ke světové špičce. Situace po nuceném odchodu sjednotitele Carlose Ghosna však odhalila rostoucí pnutí a také svět kolem se změnil, což v červnu ukázala prozatím neúspěšná jednání o propojení se skupinou FCA. Podle informací The Wall Street Journal Renault uvažuje o snížení svého 43,4procentního podílu v Nissanu. Japonská strana si podobný krok přála už dlouho, představy obou partnerů o nových poměrech se však neshodují. O snížení podílu navíc nechce slyšet francouzská vláda, která vlastní 15 procent akcií Renaultu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.