Evropská unie nastavila ohledně emisí CO2 tvrdá pravidla. Automobilky, které překročí dané limity, budou bity. Například Volkswagen, největší automobilový koncern v Evropě, by měl v roce 2021 za nadměrné emise oxidu uhličitého podle odhadů analytické společnosti PA Consulting zaplatit 1,4 miliardy eur, což představuje desetinu zisku před zdaněním za rok 2017. Ještě hůře by na tom mohlo být francouzské PSA (Peugeot, Citroën, Opel, DS Automobiles), u něj by pokuta ve výši 600 milionů eur měla dosáhnout na pětinu zisku před zdaněním, u FCA (Fiat, Alfa Romeo, Jeep a další) mají počítat se sedmi sty miliony a deseti procenty ze zisku.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.