"Celá šíře nejrůznějších asistenčních systémů ukazuje, jak jsme postoupili s vývojem automatizovaného řízení," kasá se BMW v tiskové zprávě ke své modernizované vlajkové lodi. Řada sedm může být vybavena celou plejádou senzorů a chytrou elektronikou, takže by sama měla popojíždět v kolonách, držet se v dálničním pruhu, udržovat rychlost podle auta před vámi, přizpůsobit ji sama nebo na povel řidiče aktuálnímu omezení a dle údajů z navigace by měla zvládnout i zpomalit do zatáčky.

A to je dobrý důvod vyzkoušet, jestli takovým způsobem zvládne něco, na co je stavěna. Tedy cestu z Prahy do bavorského Mnichova. Protože jestli někdy někdo něco luxusním sedanům neodpáře, je to jejich schopnost absolvovat několikasetkilometrové cesty, abyste v cíli z auta vystoupili v podobné kondici, v jaké jste do něj usedali. Teď jen zadat cíl do navigace s on-line zpravodajstvím o dopravě a můžeme vyrazit.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.