Automobilka Škoda Auto představila svůj nový model Scala s pohonem na zemní plyn (CNG). Při pohonu čistě na zemní plyn ujede auto zhruba 410 kilometrů, v kombinaci s benzinem se dojezd zvyšuje na 630 kilometrů. V prodeji bude Scala na zemní plyn v posledním letošním čtvrtletí, uvedla v úterý Škoda Auto v tiskové zprávě.

Scalu na CNG představila automobilka v rámci CNG Mobility Days v Berlíně. Scala je druhým modelem s pohonem na CNG v nabídce firmy, prvním byla Octavia.

Nový model Scala G-TEC pohání přeplňovaný tříválcový motor s objemem jeden litr a výkonem 66 kW. Motor se nabízí v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou. V porovnání s benzinovým provozem klesají emise CO2 přibližně o 25 procent, výrazně méně vzniká i oxidů dusíku a netvoří se žádné pevné částice.

Nová Scala bude mít tři nádrže, do kterých se vejde 13,8 kilogramu CNG. Nádrž na benzin bude mít objem devět litrů.

Model Scala oficiálně vstoupil na trh na konci dubna, automobilka již v tu chvíli evidovala více než 4000 závazných klientských objednávek. První vozy se k zákazníkům dostaly v květnu.

Scala je první model značky Škoda postavený na platformě MQB A0 koncernu Volkswagen, kterou využívá například VW Polo. Scala bude nabízena s benzinovými agregáty 1,0 TSI nebo 1,5 TSI, dieselovým motorem 1,6 TDI a litrovým motorem na zemní plyn CNG. Vozy budou dodávané buď s manuální pěti- nebo šestistupňovou převodovkou, nebo na přání s automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG.

Související

Nejlevnější varianta Scaly bude stát 369 900 korun. Nepůjde ji ale objednat hned po zahájení prodeje, nejlevněji tak mohou zájemci vůz ze začátku pořídit za 394 900 korun. Dealeři přijímají objednávky od poloviny ledna. Letos chce firma dosáhnout 10 000 objednávek Scaly.

V základní výbavě Scaly s nejnižší cenou zákazník získá auto s benzinovým tříválcovým motorem o objemu jednoho litru a výkonu 70 kW s pětistupňovou manuální převodovkou. Tento vůz bude možné objednat ve druhém čtvrtletí letošního roku. Ve výbavě bude manuální klimatizace, mlhovky, palubní počítač maxidot, tempomat, Bluetooth připojení, 6,5palcový infotainment, světelný asistent s funkcí automatického zapínání potkávacích světel, asistent rozjezdu do kopce, asistent hlídání jízdního pruhu, systém sledování prostoru před vozem s nouzovým brzděním či kotoučové zadní brzdy. V základní výbavě budou LED přední i zadní světla.

Související