Cena Škody Kamiq na českém trhu bude začínat na 379 900 korun, bude tedy stát o 10 000 korun více než příbuzná Scala. Nejmenší SUV od mladoboleslavského výrobce vyšší cenu vynahrazuje rozsáhlejší výbavou. Auto již lze objednávat, první vozy se k zákazníkům dostanou v září. Oznámila to v úterý Škoda Auto.

Proti Scale, která je koncipována jako hatchback a vychází ze stejné platformy, má Kamiq již v základu střešní nosiče, devět airbagů a proaktivní ochranu cestujících, což jsou doplňky za téměř 30 000 korun. Základní motorizace 1.0 TSI poskytuje výkon 70 kW, výkonnější verze 1.0 TSI s 85 kW vyjde na 404 900 korun. Stejně jako u Scaly se za turbo diesel 1.6 TDI/85 kW připlácí 40 000 korun, identický příplatek 40 000 korun platí i pro verzi se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG.

Automobilka tímto modelem vstoupí na trh malých městských SUV, kde dosud chyběla. Segment, kam patří například Peugeot 2008 nebo Renault Captur, roste tempem kolem 30 procent ročně. Kamiq, který je určený primárně pro Evropu, cílí na zákazníky mladšího věku. Tomu odpovídá i vybavení, například permanentní připojení k internetu, přičemž pro funkčnost služeb již není potřebný datový tarif. Nově je datové připojení hrazeno dodavatelem, nikoliv zákazníkem.

Již v nižším výbavovém stupni Ambition má vůz LED přední světlomety s denním svícením a LED zadní svítilny, systém sledování prostoru před vozem (Front Assist) s funkcí nouzového brzdění a detekcí chodců, automatické přepínání denních a potkávacích světel (Easy Light Assist), funkci asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu (Lane Assist) nebo systém nouzového volání (e-Call) včetně proaktivního servisu na deset let.

Vyšší výbavový stupeň Style přidává například 16" kola z lehké slitiny Castor, Bi-LED přední světlomety a TOP LED zadní svítilny s animovaným ukazatelem směru jízdy vpředu i vzadu, automatickou dvouzónovou klimatizaci, infotainment Bolero s osmipalcovým barevným dotykovým displejem a funkcí SmartLink+ umožňující zrcadlení mobilního zařízení na centrálním displeji vozidla.

Hodnota výbav stupně Style oproti Ambition je 132 400 korun, cenový rozdíl je 58 000 korun.

V Česku chce Škoda po náběhu výroby prodávat kolem 10 000 vozů Kamiq. V Evropě by to pak mohlo být kolem 100 000 aut. Kamiq je vedle velkého Kodiaqu a středního Karoqu třetím SUV Škody.

Související