Po čtyřech ročnících v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice se automobilová výstava Legendy přesunula již loni na výstaviště v Holešovicích. To je pro návštěvníky lépe dostupné, zároveň tím ale akce přišla podle mnohých o svou komorní atmosféru.

Hlavním tématem šestého ročníku Legend, kam se sjela asi tisícovka vozů, byla americká auta. Na centrálním nádvoří výstaviště tak byl k vidění průřez od nejstarších modelů přes velké nákladní vozy až po moderní Mustang Bullitt.

Největší lákadla nicméně nabídly dva pavilony Průmyslového paláce, které před několik lety neponičil požár. V pravém křídle tak byla k vidění nejzajímavější auta výstavy. Mezi nimi pak především trojice moderních Bugatti dvou českých miliardářů. Radim Passer zapůjčil nejen Veyron, ale i jeho nástupce Chiron v odlehčené verzi Sport, Richard Chlad doplnil tuto dvojici vlastním Veyronem.

Do střední haly organizátoři umístili super- a hypersportovní auta různých značek. Návštěvníci tak mohli zhlédnout aktuální Ford GT, nejnovější modely Lamborghini nebo McLaren, exkluzivní Pagani Huayra nebo průřez historií Ferrari. Nejvzácnějším exponátem byl model F40, na přelomu 80. a 90. nejrychlejší auto planety.

Vedle exkluzivních aut oslavily Legendy i několik výročí. Tím nejvýznamnějším bylo století Citroënu, který se prezentoval nejdůležitějšími modely své historie. Loňských šedesát let o výroby prvního auta si připomnělo Subaru a 110 let oslavilo již zmiňované Bugatti.

Související