Pořídit si škodovku on-line jde už teď. Webová aplikace na adrese skoda-online.cz funguje od konce roku 2017, zatím ale pouze zprostředkuje dlouhodobý pronájem vozů a volba je omezena na vybrané varianty jednotlivých modelů. "Povedlo se nám takto pronajmout již 350 aut. Myslím, že je to úspěch," říká Miroslav Holan, vedoucí rozvoje autorizované obchodní sítě značky Škoda v Česku.

Automobilka ale pracuje na tom, aby nezůstalo jen u dlouhodobého pronájmu. "Připravujeme nadstavbu webu, která umožní konfiguraci i prodej vozů do klasického vlastnictví," vysvětluje Holan. Možnost koupit si škodovku on-line by zákazníci měli mít již příští rok. O rok později prodej on-line slibuje i Jan Hurt, šéf Porsche Česká republika, dovozce koncernových značek Volkswagen, Audi a Seat. "Znamená to poměrně velkou změnu v IT systému, obnáší to i změnu obchodního modelu, kterou můžeme realizovat díky uzavření nových smluv s dealery," popsal příchod nového prodejního kanálu pro HN.

 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.