Škoda Auto nabídne vybraným zákazníkům v České republice možnost testování deseti prototypů svého prvního elektromobilu Citigo e-pilot, který vznikl na bázi vozu VW e-up!. Vozy se na silnicích objeví v příštích dnech. Zkušenosti z obvyklého provozu chce využít jako zpětnou vazbu před uvedením finální sériové verze vozu na trh. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Škoda uvedla, že prototypy mají jiné parametry než sériová podoba elektrického modelu Citigo. Chce ho představit do konce roku. Deset vozů s čistě bateriovým pohonem budou používat vybrané firmy, firemní flotily a státní instituce.

Senzory ve všech testovacích vozech budou zaznamenávat data, jako jsou vnější teplota a teplota ve voze, zrychlení a podobně. Veškerá data budou automaticky přenášena do technického vývoje značky k vyhodnocení. Tak lze získat informace o využití vozu, kromě toho se dá sledovat zatížení baterie v každodenním provozu nebo zatížení elektrické sítě při dobíjení.

"V roce 2019 vstoupí Škoda do éry elektromobility a do konce roku 2022 uvede deset elektrifikovaných modelů. Než se elektromobily dostanou do sériové výroby, chceme získat zpětnou vazbu od našich zákazníků. K tomu nám poslouží právě tato testovací flotila, která bude křižovat naše silnice v příštích několika měsících. V rámci projektu Škoda Citigo e-pilot budeme testovat řadu služeb souvisejících s bateriovými elektromobily, abychom byli na konci letošního roku dokonale připraveni na zahájení předprodeje prvního sériově vyráběného elektrického vozu značky," uvedl ředitel Škody v Česku Luboš Vlček.

Související

V příštích čtyřech letech rozjede Škoda největší investiční program v dosavadní historii podniku a investuje zhruba dvě miliardy eur (51,5 miliardy korun) do elektrifikace a digitalizace. Do konce roku 2022 představí automobilka přes 30 nových modelů, z nichž více než deset bude zcela nebo částečně elektrifikovaných. Již letos představí model Superb s hybridním pohonem.

Související