Automobilový průmysl čekají zásadní změny. Kvůli tlaku Evropské unie na snižování emisí se budou muset automobilky ve větším pustit do výroby elektromobilů. Dopad to bude mít i na prodejce ojetých vozů. Ti se už dnes potýkají s nižší poptávkou po dieselových vozech. "Zájem se přesouvá směrem k benzinu. Jen velmi malá část se zatím přesouvá k alternativním palivům," říká v rozhovoru pro HN Petr Vaněček, provozní ředitel Aures Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autobazarů AAA Auto.

HN: Jak se díváte na očekávaný nástup elektromobility?

Zatím je to v podstatě pionýrský segment. Elektrických aut je na trhu minimum. Výrobci a prodejci zatím v této otázce zůstávají spíše skeptičtí. Co se ale bavíme s odborníky, začínají být v tomto směru velmi pozitivní. Upozorňují sice, že Česko na tento nástup není připravené jako okolní trhy, současně ale dodávají, že se to bude každým rokem zlepšovat. My jim v tomto začínáme věřit. Důležité je uvědomit si, že jde o politickou změnu, která musí proběhnout. Výrobci se musí přizpůsobit. Otázkou zůstává, jak zareagují trh a zákazníci. Určitě to bude výzva. Pro nás jako prodejce ojetin je výhoda, že trh s ojetými auty reaguje až s určitým zpožděním oproti trhu s novými vozy - a to zhruba o dva roky až pět let. Takže my budeme i nadále sledovat vývoj a budeme se změnám přizpůsobovat.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.