Renomovaný designér aut Jozef Kabaň působil dlouhá léta v české automobilce Škoda, jeho rukopis nesou veškeré moderní škodovky, včetně poslední verze vozu Octavia. V roce 2017 přestoupil k německé konkurenci a začal navrhovat vozy BMW, ve firmě působil jako šéfdesignér. Nyní míří na totožnou pozici k prestižní značce Rolls-Royce, která však také spadá do skupiny BMW. 

Kabaň původem ze Slovenska vystudoval prestižní univerzitu Royal College of Art v Londýně a v pouhých dvaceti letech zamířil do Volkswagenu, kde patřil k vůbec nejmladším designérům. V roce 1998 měl možnost navrhnout exteriéry modelu pro Bugatti Veyron, které mu přinesly celosvětové uznání.

V navrhování exteriérů pokračoval i později, když nastoupil do značky Audi. Od roku 2008 pak pokračoval do české Škody, kde narvhl současné modely vozů Kodiaq, Superb či specifickou čtyřokou Octavii. Kabaň byl historisky nejdéle sloužícím hlavním designérem Škody, firmu opustil v roce 2017

"Jsem nadšený, že můžu oznámit, že se Jozef Kabaň stane naším šéfdesignérem. Má výjimečný talent a za sebou významné úspěchy. Myslím si, že fakt, že dokážeme přilákat ty nejlepší lidi v oboru, dokazuje, že jsme jednou z těch nejprestižnějších značek," uvedl CEO Rolls-Royce Torsten Müller-Ötvös. 

Související