Škoda Auto otevřela nové Technologické centrum v indickém Puné. Bude zde pracovat 250 zaměstnanců, kteří se zaměří na výzkum a vývoj dílů pro automobily, které koncern bude pod značkami Škoda Auto a Volkswagen prodávat na indickém trhu.

Otevření nového centra byl spolu s dalšími představiteli vlády přítomen také Andrej Babiš, který je právě na své cestě po asijských státech.

Do výzkumu a vývoje chce Volkswagen spolu se Škodou Auto investovat zhruba 250 milionů eur (6,4 miliardy korun). Škoda bude vyvíjet platformu MQB A0 a bude zodpovědná za vývoj modelů obou značek. Aby byla výroba maximálně efektivní, auta budou vyráběna z 95 % z dílů indické výroby.

"Indie má vynikající univerzity a vysoce kvalifikované zaměstnance a toto moderní centrum nám pomůže tohoto potenciálu využít, zejména pak v oblasti designu a vývoje. Lokální vývoj je podle nás klíčem k úspěchu," řekl na slavnostním otevření centra Christian Strube, člen představenstva společnosti Škoda Auto, který je zároveň zodpovědný za technický vývoj v automobilce.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.