S trochou nadsázky by se s ohledem na riziko vyhazovu asi jen těžko dalo loni najít jiné, nebezpečnější povolání než šéfování automobilce. Rok 2018 znamenal pro řadu značek obměnu vedení, často vynucenou vnějšími okolnostmi. Všechno to začalo v dubnu.

V průběhu jara se v německém Handelsblattu začaly objevovat informace o tom, že členové dozorčí rady koncernu Volkswagen si přejí čerstvý restart automobilky a plánují velké změny ve vedení. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat: 12. dubna byl odvolán dosavadní předseda představenstva Matthias Müller a nahradil ho Herbert Diess. 

Vůči Müllerovi by se to mohlo zdát nespravedlivé, byl to právě on, kdo firmu s pošramocenou pověstí do velké míry vyvedl z krize způsobené skandálem Dieselgate, při němž vyšlo najevo, že koncern podváděl při měření emisí u svých naftových aut. V září 2015 nahradil Martina Winterkorna, který v souvislosti s celou aférou rezignoval. Müller měl VW na starosti v době, kdy firma musela zaplatit na 30 miliard dolarů na pokutách, a odstartoval investice do elektromobility. Čekalo se, že automobilku povede déle než dva a půl roku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.