Skupina autobazarů AAA Auto zvýšila odhad letošních prodejů na 84 tisíc aut, což je nejvíce v historii. Loni prodala ve čtyřech zemích celkem 75 400 vozů, letos tento údaj překonala již během listopadu. Uvedla to v tiskové zprávě.

"Letošní rok je zatím nejsilnější v historii našeho působení na středoevropském trhu. Meziročně zatím rosteme téměř o 11 procent a měsíčně ve 46 pobočkách ve čtyřech zemích prodáváme v průměru přes 7000 vozů. To nám umožňuje optimisticky odhadnout celkový letošní objem prodaných aut ve skupině Aures Holdings až na hranici 84 tisíc aut. Věřím, že dobré podmínky na trhu vydrží, pokud nepřijde extrémně špatné počasí, které je při nákupu automobilu vždy podstatným faktorem," uvedla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová.

Na výsledcích skupiny má významný podíl i rychlé zvyšování měsíčních prodejů v Polsku, které se meziročně vyšplhaly na dvojnásobek. "Růst v Polsku v příštím roce podpoříme otvíráním dalších poboček a rozšiřováním kapacity stávajících. Expandovat budeme v menší míře opět i v Maďarsku," doplnila Topolová. Pokud příznivé podmínky na trhu přetrvají a nové pobočky budou efektivní, skupina očekává zvýšení celoročních prodejů v roce 2019 až na 100 tisíc vozů.

Celkový počet zákazníků skupiny za posledních 26 let dosáhne do konce roku 2,2 milionu. Z hlediska počtu poboček, kterých je nyní v provozu 46 v České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku, má síť AAA Auto zatím nejhustší pokrytí v historii. Počet zaměstnanců se vyšplhal na 2500. Celková denní nabídka na všech trzích v současné době zahrnuje přes 16 500 vozů.

Související