Automobilka Toyota prodala v roce 2017 celkem 1,52 milionu elektrifikovaných modelů. Jde o rekord v její historii a navíc osmiprocentní nárůst v porovnání s rokem 2016. Dva roky po sobě tak zájem o modely Toyoty, které využívají alternativní pohon, roste.

Navíc tak předběhla své plány, když si stanovila, že do roku 2020 chce prodávat 1,5 milionu elektrifikovaných modelů ročně.

"Za období jen o něco delší než 20 let jsme byli svědky nárůstu prodejů nových elektrifikovaných vozidel z necelých 500 kusů v jediné zemi na více než 1,5 milionu ve více než 90 zemích a regionech," řekl Šigeki Teraši, výkonný viceprezident společnosti Toyota Motor Corporation.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.