Zákazníci v Číně si stejně jako v ostatních zemích oblíbili výkonná SUV se spalovacím motorem. Po elektrických vozech nebaží, neboť jsou pro většinu z nich cenově nedostupné. Ale vládcové v Pekingu rozhodli, že přednost musí mít výroba aut na elektrický pohon. Dokonce stanovili výrobcům povinné kvóty, které začnou platit v příštím roce.

Hlavním důvodem je snaha zlepšit silně znečištěné životní prostředí ve velkoměstech. A také omezit dovoz ropy, na jejíž světové spotřebě se Čína podílí skoro pětinou. Kromě toho stát, který zavelel k nástupu elektromobility, přednostně podporuje národní automobilky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Číně, která je od roku 2015 největším světovým odbytištěm elektrických aut, se jich loni prodalo 777 tisíc.
  • Oproti roku 2016 je to více než poloviční vzestup. Peking nástup elektromobility prosazuje direktivně.
  • Přitom přednostně podporuje národní automobilky, aby posílil jejich pozici v boji se zahraniční konkurencí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.