Výpočetní technika rychle stárne a bude se to týkat i aut bez řidiče, jež v budoucnu budou brázdit silnice. Myslí si to Frank Rinderknecht, šéf švýcarské vývojářské společnosti Rinspeed, která pravidelně představuje automobilové koncepty. Na nich testuje možné cesty do automobilové budoucnosti. Posledním počinem je vůz Rinspeed Snap. Auto, jež se objeví na lednové výstavě CES v Las Vegas, je rozděleno do dvou částí, které lze libovolně měnit. Počítá se přitom pouze s jízdou bez řidiče.

Rinspeed Snap se skládá z karoserie a podvozku. Tomu se přezdívá "skateboard", protože jej svým tvarem připomíná. Skrývá se v něm přitom kompletní řídicí systém, elektromotor i baterie. K podvozku se pak připíná modul nazvaný jednoduše "pod". Ten může i samostatně stát na místě a sloužit k jinému účelu. "Může se stát čímkoliv. Lze v něm mít malý obchod, kancelář nebo třeba příjemný prostor pro kempování a odpočinek," říká Rinderknecht. Samozřejmostí je kompletní propojení s internetem. V ukázkovém cestovním modulu pro čtyři lidi pak na posádku čeká sada výsuvných obrazovek s vysokým rozlišením a ovládáním dotykem.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?