Do byznysu se sdílením automobilů se chystá další velký hráč. Společnost Auto Palace oznámila, že v první polovině příštího roku bude ve spolupráci s energetickou společností Innogy testovat možnosti sdílení elektromobilů. Auto Palace patří mezi tři největší skupiny v Česku, které se zabývají prodejem nových aut. Za prvních deset měsíců letošního roku prodala více než devět tisíc nových vozů.

Auto Palace chce v pilotní fázi projektu provozovat vlastní flotilu deseti až patnácti elektromobilů. Nepůjde tedy o koncept peer-to-peer neboli komunitní carsharing založený na zprostředkování kontaktu mezi majiteli aut a zájemci o ně. Takový koncept provozuje v současnosti například společnost SmileCar.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.