Všechny dodávky Mercedes-Benz budou mít v budoucnu elektrickou verzi. Tak zní plán německé automobilky, který začne převádět v realitu již příští rok. Na trh se dostane eVito, elektrická verze středně velké dodávky s trojcípou hvězdou.

Ta však bude pouze prvním podobným vozem. Spolu s představením eVita totiž Němci oznámili, že za dva roky představí elektrickou verzi velkého Sprinteru, který v té době již bude na trhu v nové generaci. Po něm přijde elektromobil na bázi kompaktního Citanu. Tam by měla být instalace elektromotoru nejjednodušší, Citan totiž vychází z Renaultu Kangoo, který na vybraných trzích elektrickou verzi již delší dobu nabízí. Vedle nových modelů chce Mercedes navázat užší spolupráci s firemními zákazníky, kteří budou mít zájem elektrické dodávky zařadit do své flotily. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.