Pick-upy definitivně přestávají být pouhými pracovními vozy. Naznačila to už vlna nových modelů, které se na trhu objevily za poslední dva roky. Nyní přichází Mercedes-Benz X, který lze vnímat i opačně, tedy jako velký luxusní automobil s bohatou elektronickou výbavou. Ten jen tak mimochodem zvládne jízdu těžkým terénem a unese tunový náklad. U Mercedesu si natolik věří, že ho nabídnou v Evropě, Austrálii, Jižní Africe i Jižní Americe. A právě tam, v Andách na hranicích Chile a Argentiny, ho HN testovaly ve městě, v terénu i extrémní nadmořské výšce.

Na začátek se sluší zmínit, že Mercedes nepostavil pick-up sám. Jako základ využil pick-up Nissan Navara, který v aktuální podobě přišel na trh zhruba před dvěma lety. Japonci ještě předtím nabídli svou konstrukci také Renaultu. Ten z ní postavil model Alaskan. V Mercedesu zašli ale mnohem dál než ve francouzské automobilce, kde v podstatě jen změnili masku chladiče. Němci nasadili vozu nejen vlastní design, ale i výbavu a patřičně upravili také jeho chování.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?