Hyundai už dávno není prodejcem laciných vozů. Model i30 je toho důkazem, nejen díky zajímavému vzhledu, ale i velmi dobré kvalitě materiálů. V Nošovicích, kde se auto vyrábí, se opravdu snaží. A tak výsledkem je poměrně povedený vůz, který má šanci uspět mezi služebními vozy napříč firmami. K testu dorazila praktičtější varianta kombi s větším kufrem a vybavená úsporným naftovým motorem.

Nová generace Hyundai i30 přišla už po pěti letech od doby, kdy se ta minulá dostala na trh. Exteriér, který dosud zdobily rozmáchlé linky a obliny, se podařilo učesat a nasadit mu více nadčasový vzhled. Minulá verze se přece jen dost okoukala. Přidejme k tomu nápadné laky, jako je sytě mořsky modrý nebo testovaný červený, a rázem máme před sebou nápadné auto nižší střední třídy. Pro i30 je důležité vyčnívat, protože z jedné strany na něj útočí Škoda Rapid a z druhé Škoda Octavia. Oba domácí vozy jsou úspěšnější.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?