Německý automobilový koncern Volkswagen pracuje na prodeji aktivit, které již nepovažuje za klíčové. Tyto aktivity se na celkový tržbách podniku podílejí až 20 procenty. Uvedl to podle listu The Wall Street Journal generální ředitel společnosti Matthias Müller. Zároveň odmítl spekulace o možné fúzi Volkswagenu s italsko-americkou automobilovou skupinou Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

"Jsme velký podnik a nemáme zájem, abychom se ještě více nafoukli. Je tu mnoho spekulací ohledně FCA, které jsme zaznamenali, ale jsou to jen spekulace, nic víc," cituje list Müllera.

Zdroje agentury Reuters tento týden uvedly, že Volkswagen pozastavil prodej své italské motocyklové divize Ducati kvůli odporu ze strany německých odborů a kvůli vnitřním sporům ohledně strategie. Müller však podle listu The Wall Street Journal vyjádřil přesvědčení, že odbory tento prodej neblokují. Dodal nicméně, že jednání ohledně značky Ducati si vyžádají určitý čas.

O značku Ducati se údajně zajímá několik potenciálních kupců. List Economic Times ve čtvrtek například s odvoláním na nejmenované zdroje uvedl, že indická společnost Eicher Motors chce za Ducati nabídnout 1,8 až dvě miliardy dolarů (zhruba 39 až 43,5 miliardy korun). Společnost Eicher Motors vyrábí užitková vozidla a motocykly Royal Enfield.

Volkswagen po skandálu kolem falšování testů emisí naftových vozů pracuje na restrukturalizaci svých aktivit. Koncern předloni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových automobilů instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Skandál se týká rovněž 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.