Do roku 2040 ukončit prodej benzinových i naftových motorů. Takový cíl oznámil francouzský ministr životního prostředí Nicolas Hulot na čtvrteční tiskové konferenci. Výsledkem by mělo být výrazné snížení množství vypouštěných skleníkových plynů tak, aby se Francie stala do roku 2050 uhlíkově neutrální.

Součástí plánu na omezení emisí uhlíku není jen ukončení prodeje aut na fosilní paliva. Do roku 2022 chce Francie ukončit získávání energie z uhlí, do roku 2025 pak má být podíl jaderné energetiky na celkové výrobě elektrické energie nejvýše padesátiprocentní. Podpory by se naopak měli dočkat ti, kteří si budou vyrábět vlastní energii. Podle agentury Reuters chystá Francie také omezení využívání palmového oleje při výrobě biopaliv, čímž chce nepřímo snížit odlesňování. Vláda dále v blízké budoucnosti plánuje ukončit hledání nalezišť ropy a plynu na francouzském území.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.