Servisní akce Škody Auto týkající se aktualizace softwaru sedmistupňové převodovky DSG se týká celosvětově 192 000 aut. V České republice se akce dotkne 3260 aut. Servis by měli navštívit majitelé modelů Fabia, Rapid, Roomster, Octavia, Superb a Yeti vyrobených od ledna 2013 do srpna 2015 a vybavených právě sedmistupňovou převodovkou DSG, uvedl to mluvčí automobilky Škoda Auto Vítězslav Pelc.

Důvodem servisní akce je potenciální nesprávná funkce softwaru, která může vést k překročení únosného tlaku v hydraulickém systému převodovky. V rámci akce bude v autech aktualizován chybný software. "Tato procedura netrvá déle než jednu hodinu a je pro všechny zákazníky zcela zdarma," řekl Pelc. Podle něj chybná funkce softwaru nepředstavuje nebezpečí pro řidiče ani pasažéry a také nemůže vést k nouzovým situacím vozu. "Servisní opatření může být provedeno i v rámci pravidelné návštěvy servisu," dodal mluvčí.

Servisní akce se týká všech trhů Škody Auto. Například v Rusku má navštívit servis přes 40 000 vozů.

Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři výrobní závody v Česku a zaměstnává v nich zhruba 27 000 lidí. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, a dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery. V roce 2016 dodala Škoda Auto zákazníkům celosvětově 1,127 700 aut, třetí rok po sobě přes milion vozů.

Související