Mezinárodní autosalon v Ženevě se po zelených letech mění. Ačkoliv je na výstavišti Palexpo pořád velké množství hybridních nebo elektrických automobilů, hlavním tématem je autonomní řízení. Mezi sériovými novinkami pak dominují vozy kategorie SUV v nejrůznějších cenových hladinách.

Kdo na břehu Ženevského jezera nepředstavil SUV, jako by ani nebyl. Některé automobilky přitom ještě nedávno o této kategorii nechtěly ani slyšet, upadající prodeje je ale přesvědčily o opaku. Příkladem je Alfa Romeo, která ve Švýcarsku poprvé v Evropě prezentuje model Stelvio. Ten má italskou automobilku zachránit před krachem a už dnes na něj má několik tisíc objednávek. Podobně úspěšný chce být také Land Rover s Range Roverem Velar, který je technickým vrcholem britského výrobce. Mercedes-Maybach pak představil luxusní SUV G 650 Landaulet. To kombinuje schopnosti off-roadu s komfortem nejluxusnější limuzíny, vyrobeno bude jen 99 kusů. Cena nebyla zveřejněna, ale určitě se bude počítat ve stovkách tisíc eur.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?