Setkali jsme se na večírku. Richard Stávek je zajímavý vinař z moravských Němčiček. Bylo před Valentýnem, a tak jsem se z pěti otevřených lahví z jeho produkce rozhodla pro romantické růžové. Ale místo zamilovaného pohlazení mě víno už na nose zdravilo pěkně divoce. Pohled na vinětu napověděl. Jmenovalo se Divý Ryšák 2015!

Ve vůni byly zajímavé neuhlazené tóny, asi jako když u vinaře strkáte nos do kádě s vínem. I na jazyku byl Ryšák nevycválaný a mírně lechtavý, avšak ovocný a docela příjemný. Cítila jsem v něm lesní jahůdku, ostružinu a červený rybíz. Divost víno neopouštěla ani s dalšími doušky, v dochuti mě překvapila hezky uleželá třešňová bublanina.

Ne vždy mám tu šanci ochutnat víno poprvé přímo s vinařem, a tak jsem se Richarda Stávka zeptala, jaké nuance ve vínu cítí. Rozpačitě se usmál. "Víte, mě na ty řečičky z viněty moc neužije!" No, vzhledem k tomu, že mám tenhle sloupek na podobných "řečičkách" postavený, to nebyl zrovna ideální start konverzace. Ale hned jsem mu to odpustila.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.