Všechna nová BMW budou od příštího roku sbírat data pro autonomní řízení. Německá automobilka se kvůli tomu spojila s izraelskou společností Mobileye. Ta bude do nově vyvinutých modelů z Mnichova montovat technologii nazvanou Road Experience Management. Pikantní na celém spojení je, že Mobileye stojí i u systému Autopilot americké Tesly.

Obě společnosti se rozešly v červenci loňského roku, důvodem byly podle agentury Reuters neshody v oblasti bezpečnosti celého systému. Mobileye tak nyní navazuje spolupráci s BMW, což pro Teslu není příliš dobrá zpráva. Mnichovská automobilka totiž plánuje ve druhé polovině letošního roku uvést do provozu 40 prototypů, které budou testovat autonomní řízení, na která konkurenční Tesla hodně sází. Na vývoji experimentálních vozidel spolupracuje BMW s Intelem a právě jeruzalémskou společností Mobileye.

Samořiditelné BMW v roce 2021

Od příštího roku budou všechna nová BMW s bezpečnostními asistenty, fungujícími na bázi kamery, vybavena izraelskou technologií Road Experience Management. Ta bude od řidičů anonymně sbírat reálná data o dopravní infrastruktuře, která následně Mobileye využije při vývoji příští generace autonomního řízení. Maximálně přesné mapy jsou naprosto zásadní pro to, aby samořiditelná auta byla bezpečná.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?