Některé automobilky jsou přeborníky v hledání a zaplňování skulin na trhu. Díky tomu pak vznikají nové kategorie automobilů, třeba takzvané allroady. Na ně existuje jednoduchý recept − vezměte běžné kombi, postavte ho na vyšší podvozek a přidejte ochranu karoserie do terénu. Rázem se zalíbíte lidem vyznávajícím (nebo alespoň předstírajícím) aktivní životní styl. Průkopníkem těchto kříženců je německé Audi, které svůj model A6 allroad úspěšně nabízí už 18 let. Konkuren­ční Mercedes-Benz se rozhodl s výrobou podobného modelu začít až teď. Na silnice a polní cesty míří jeho nový E AllTerrain.

Že pro něj konstruktéři ve Stuttgartu použili stejné osvědčené prvky, je patrné na první pohled. Model vychází z kombi třídy E, která se představila loni. Sám o sobě pohledný vůz s nápadnými světlomety a dynamickým profilem karoserie dostal navíc plastové lemy kolem blatníků a ochranu proti přírodním nástrahám v kovovém designu na prazích, přídi i zádi. Nový je také nárazník. Speciální doplňky pak nejlépe vyniknou v některé z výraznějších barev, jako je například sytě červená.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?