Automobily značky Mini už dávno neodpovídají svému jménu. Malé rozhodně nejsou, protože jejich majitel, mnichovské BMW, umně využívá hladu po retro stylu. A tak na silnice pod tímto klasickým názvem už posílá i SUV nebo crossover, auto s prvky více druhů karoserií. Zvláštním modelem je i Countryman. Vychází z klasického hatchbacku s jeho výklopnou zadní částí karoserie a splývající zádí, má ale svému majiteli přinést trochu více praktičnosti. I když test HN ukazuje, že o tu praktičnost rozhodně na prvním místě nejde. A možná ani na druhém ne.

Hlavní je přece vzhled. Je jasné, že lidé kupují stylová auta hlavně očima. A nová generace modelu Countryman se očividně snaží zaujmout. Jde už o druhé vtělení tohoto modelu, přičemž první se snažilo překvapit zajímavě řešeným nastupováním na zadní sedadla − nabízelo protisměrně otevíratelné "polodveře" pouze na jedné straně. Novinka už není tak ztřeštěná, protože vychází z pětidveřového provedení Mini Cooperu, které je mimochodem také prvotinou v kompletní historii značky. Jeden slavný atribut si ale Clubman přece jen zachovává. Jsou to dvoukřídlé páté dveře.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?