Enzo Ferrari, zakladatel stejnojmenné automobilové značky, poskytoval rozhovory jen výjimečně. Tajemství halí i datum jeho narození. Tvrdil, že se narodil 18. února 1898. V důsledku sněhové bouře však jeho otec mohl narození úředně registrovat až o dva dny později, takže do dokladů byl zapsán 20. únor.

Když v roce 1988 ve věku 90 let Enzo Ferrari skonal, pozůstalí splnili jeho přání a o úmrtí informovali také s dvoudenním zpožděním.

Jeho vozy Ferrari se staly symbolem úspěchu a rychlosti. Loňský rok byl pro značku nejlepší v historii, dosáhla rekordních prodejů v Číně, USA, Německu a Británii. Její zakladatel však původně neměl v úmyslu dobývat svět automobily vlastní konstrukce. Jeho cílem bylo vytvořit tým závodníků, který by byl nejlepší na světě.

Zrození hřebce

Nebyl šťastlivcem, kterému by úspěch spadl do klína. Musel překonat řadu protivenství. Rodina toužila po děvčátku, protože Enzo už měl bratra Alfreda. Otec, křestním jménem rovněž Alfredo, se zabýval dodávkami kovových výrobků pro železnici. V jeho dílně získal Enzo vztah ke strojům, škola ho ale příliš nebavila. Snil o tom, že bude operním pěvcem či novinářem. V roce 1914 se stal dopisovatelem listu Gazzetta dello Sport.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.