Auto z Lega nese oficiální název Super Awesome Micro Project. Stojí za ním dva nadšenci. Student z Rumunska Raul Oaida spojil síly s Australanem Stevem Sammartinem. Díky sociální síti Twitter se jim podařilo shromáždit dostatek peněz od zhruba 40 sponzorů a mohli se pustit do práce.

Stavba vozu zabrala celých 18 měsíců a probíhala v Rumunsku. Pak auto přestěhovali do Melbourne, kde ho bylo potřeba ještě upravit. Vůz se skládá z více než 500 tisíc jednotlivých kostek Lego. Součástek nevyrobených z této stavebnice je minimum, jde například o kabeláž, budíky nebo pneumatiky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.