Více než pět metrů dlouhý a téměř dva metry široký vůz rozhodně není žádný drobeček. Jeho gigantickým rozměrům se však nemůžeme divit. Vždyť Mercedes-Benz GL se vyrábí v USA, kde se také těší velkému zájmu. Možná je něco amerického i v tuzemských zákaznících, protože Česko je pro GL desátým největším odbytištěm na světě. Příchod tohoto velkého stroje se tak i u nás očekával s napětím.

Vzhledově ovšem určitě nejde o velké překvapení. Auto navazuje na SUV standardních rozměrů Mercedes-Benz ML. Přesto vagonovitá stavba auta působí svébytně. Tento model rozhodně na silnici nepřehlédnete. Jeho velikost nepřináší pouze dostatek pohodlí všem cestujícím, ale je také dokladem společenského statusu majitele, podobně jako třeba britský Range Rover, který je přirozeným konkurentem stuttgartského modelu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.