Žluté taxíky jsou jedním z mnoha symbolů města New York. Proto není divu, že jejich obměna nenechá obyvatele této americké metropole chladnými. Až dosud jezdily v ulicích vozy hned několika výrobců, nejznámější z nich jsou obstarožní sedany Ford Crown Victoria, které už automobilka přestala vyrábět.

Starosta Michael Bloomberg proto v roce 2011 vypsal soutěž nazvanou „Taxi of Tomorrow“, nebo-li taxi zítřka. V ní se automobilky utkaly o právo dodávat městu své modely jako taxíky. Vyhrál Nissan se svou malou dodávkou NV 200. To vyvolalo rozpačité reakce obyvatel i některých provozovatelů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.