Prosklený výtah nás vyváží do sedmého patra. Na protější betonovou zeď se z jedoucího výtahu promítají záběry z dějin automobilu. V přízemí jsou barevné a současné, během jízdy vzhůru videa stárnou, ztrácejí barvu a v nejvyšším patře končí pohyblivými obrazy prvních automobilů.

Ještě než se otevřou dveře, ozve se z reproduktorů ukrytých ve stropu výtahu zvuk koňských kopyt cválajících krajinou. Hned za vstupem do bílé prosklené místnosti bez pravých úhlů stojí na piedestalu vycpaný bělouš. „Věřím v koně. Automobil je jen přechodný jev,“ je pod ním napsáno. Tímto citátem císaře Viléma z konce 19. století začíná v muzeu Mercedes-Benz výprava dějinami automobilu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.