Škoda Auto v pondělí v předvečer frankfurtského autosalonu poprvé představila model Rapid Spaceback. V Česku si ho budou moci zájemci objednat od úterý, na trh přijde přesně o měsíc později. V říjnu by se měl dostat i na další evropské trhy. Cenu pro český trh firma zveřejní v úterý. 

S novou karosářskou verzí Rapidu Škoda míří do nabitého segmentu kompaktních hatchbacků, kde chce oslovit především mladší zákazníky a rodiny s dětmi. Konkurovat by tak mohl například vozům Hyundai i30, Kia C'eed, Opel Astra, Peugeot 308 nebo Mazda 3. Silnou zbraní by měl být tradičně velký kufr a prostor pro cestující.

"Nový Rapid Spaceback je milníkem v historii naší značky - jako náš první hatchback mezi kompakty nám otvírá dveře do nejsilnějšího tržního segmentu v Evropě," uvedl předseda představenstva Winfried Vahland.

Nová karosářská verze je proti klasické verzi rapidu o 18 centimetrů kratší. V Evropě se bude nabízet se čtyřmi benzinovými a dvěma naftovými motory s výkony od 55 do 90 kilowattů. Oproti sedanu uvedenému loni má Spaceback karoserii zakončenou výklopnými pátými dveřmi. Vyrábí se v Mladé Boleslavi od 19. srpna. Cenu zatím automobilka neuvedla, klasický Rapid stojí od 289 900 korun.

Vedle Spacebacku Škoda ve Frankfurtu ukáže ještě modernizované SUV Yeti, které bude nově nabízené ve dvou variantách pro město a lehčí terén. Celkem automobilka letos představila osm nových nebo inovovaných modelů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru