Volkswagen začal na českém trhu prodávat hyperúspornou verzi nového Golfu (podrobný test auta čtěte zde) pojmenovanou BlueMotion, která se díky výrobcem udávané spotřebě pouhých 3,2 l nafty na 100 km stala nejúspornějším autem s naftovým motorem na českém trhu.

Novinku jsme krátce zkoušeli v běžném městském a mimoměstském provozu v okolí Amsterdamu. Na okruhu s hustým provozem jsme dosáhli při ekonomické jízdě spotřeby 3,6 l nafty na 100 km. V dalším kole jsme jeli s proudem ostatních aut bez snažení se o nízkou spotřebu – za 3,8 l. Jízda s častějším prudkým brzděním a akcelerací přinesla zvýšení spotřeby na 4,4 l na 100 km. Ukázalo se tedy, že Golf BlueMotion není nijak zvlášť citlivý na styl jízdy.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.