Přijedete k parkovišti, vystoupíte z vozu a stisknete tlačítko na svém chytrém telefonu. Auto vyrazí kupředu a začne samo hledat volné místo. Jakmile jej najde, opatrně zaparkuje, vypne motor a pošle zprávu, že je bezpečně na svém místě. Taková situace by už brzy nemusela být sci-fi.

Švédská automobilka totiž ukázala koncept vozu, který přesně toto dokáže. Sám parkuje, zatímco jeho majitel už třeba sedí na kávě a čte noviny. „Autonomní parkování je technologický koncept, který řidiče zbaví zdlouhavého hledání volného parkovacího místa. Řidič vozidlo zanechá u vjezdu na parkoviště a na stejném místě si ho později vyzvedne,“ vysvětluje Thomas Broberg, hlavní bezpečnostní poradce automobilky Volvo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.