Aukční síň RM Auctions v květnu zaznamenala zajímavý prodej. Přes jednu z jejich aukcí putovala k novému majiteli Toyota 2000GT z roku 1967. Pořídil si ji za 1,15 milionu dolarů, tedy v přepočtu 23,7 milionu korun, což je poměrně hodně peněz za japonský vůz z konce šedesátých let.

Model 2000GT je ale velmi vzácný. Vyrobilo se ho jen 351 kusů a jen 59 z nich mělo volant na levé straně. Kromě toho si také jeden z těchto vozů zahrál ve filmu Žiješ jenom dvakrát, který se natáčel ve stejném roce, kdy vydražený model vznikl. Jen tehdy museli kvůli vysokému Seanu Connerymu autu uříznout střechu, aby se do něj vešel. Toyota se jako kabriolet nikdy neprodávala.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.