Škoda Rapid nechce být jen levnější alternativou Octavie. Alespoň to dokazuje studie, kterou Škoda ukázala u rakouského jezera Wörthersee. Tam se po dvaatřicáté sjeli nadšenci, kteří mají rádi upravené vozy koncernu Volkswagen. Každý rok akci navštíví zhruba 200 tisíc lidí.

Hlavním bodem stánku domácí automobilky je model Škoda Rapid Sport. Poutá na sebe pozornost zejména neobvyklým lakováním. Vzniklo kombinací barev červená Corrida a šedá Steel. Červená zdobí stranu řidiče, šedá zase spolujezdce.

Výrazná jsou také litá kola o velikosti 19 palců. Vzhledem k tomu, že v základní výbavě běžný Rapid dostane jen ocelové 14palcové disky, jde o podstatnou změnu. Vpředu je nasazen spoiler a na místě mlhových světel najdeme diody.

Auto rozšiřují větší blatníky. Vzadu mají své místo dvojice výfuků, brzdová světla ve tvaru písmene C a malý spoiler na zádi z uhlíkového vlákna. S karbonovými doplňky souvisí i ze stejného materiálu vyrobená zpětná zrcátka.

Také interiér prošel podstatnými změnami a rozhodně běžně prodávané verze Rapidu příliš nepřipomíná. Auto dostalo například sportovní volant nebo sedačky od společnosti Recaro. Zajímavostí jsou osvětlené prahové lišty.

Škoda nezveřejnila informace o použité motorizaci. Vůz tedy evidentně slouží jen k výstavním účelům. Může ho pohánět například motor 1.4 TSI s výkonem 90 kW (120 k), který je v současnosti nejsilnějším z nabídky pro tento model. Pokud ze studie někdy vznikne sériové auto, mohlo by ovšem dostat ještě silnější jednotku.

Škoda Rapid Sport není jediným modelem, který mladoboleslavská automobilka na rakouském srazu předvedla. Představila zde i sportovně střiženou Fabii nebo novou Octavii Combi. Nechyběly ani vozy představené už na dřívějších srazech. Akce ve Wörthersee probíhá do 11. května.

Související